Certina DS Podium Valgranges Najnowszy chronograf Certiny DS Podium Valgranges wyróżnia się 44-milimetrową kopertą i mechanizmem automatycznym ETA Valgranges, który został zaprojektowany specjalnie do wykorzystania w zegarkach o dużych kopertach. Inne jego cechy to: przezroczysty dekiel, koperta wykonana ze stali, system DS, szafirowe szkiełko z obustronną powłoką antyrefleksyjną i skala tachometru. Zegarek dostępny jest w wersji z paskiem lub bransoletą.
Tissot – Heritage 2008 Heritage 2008 to limitowana do 3333 sztuk reedycja automatycznego zegarka Tissot z roku 1944: stalowa lub złota koperta, przezroczysty dekiel oraz identyczna z oryginałem tarcza w dwóch odcieniach srebra o satynowanej fakturze. Szkiełko i tarcza lekko wypukłe, logo kolekcji Heritage na tarczy i nowocześnie stylizowanym skórzanym pasku, w kolorze czarnym lub brązowym. Mechanizm automatyczny z oficjalnym certyfikatem COSC.
Longines Master Collection Retrograde Wierna 175-letniej tradycji zegarmistrzowskiej firma Longines dokonuje teraz syntezy swego technicznego i estetycznego dziedzictwa przy tworzeniu nowego okrętu flagowego – zegarka reprezentującego kolekcję tradycji zegarmistrzowskich firmy: Longines Master Collection Retrograde.
Wyposażony w nowy mechanizm z automatycznym naciągiem ETA, opracowany i wykonany specjalnie dla firmy Longines, z funkcjami retrograde (dzień, data, sekundy, druga strefa czasowa na 24-godzinnej skali). Koperta wykonana ze stali szlachetnej z przezroczystym deklem. Model dostępny w wersjach o średnicy 41 mm lub 44 mm, z bransoletą ze stali szlachetnej lub na pasku ze skóry aligatora w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym z potrójnym zapięciem. Longines Master Collection Retrograde jest także dostępny w wersji ze wskaźnikiem rezerwy chodu i trzema funkcjami retrograde (dzień, data, druga strefa czasowa na 24-godzinnej skali).
RADO – chronograf Ceramica Całkowicie ceramiczny model Ceramica jest obecnie dostępny także w wersji chronografu. Na głównej tarczy widnieją trzy małe tarcze o różnych średnicach oraz datownik na godzinie czwartej. Dostępne są dwie wersje: polerowana i matowa. Swiss made.
cK grid Kobiecy model z perforowaną bransoletą umożliwiającą skórze oddychanie, dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej. Mechanizm kwarcowy, szafirowe szkiełko, bransoleta ze stali szlachetnej lub czarnego PVD z zapięciem na zatrzask. Dostępny w dwóch rozmiarach. Wodoszczelność do 30 m.
Omega James Bond 007 Nowy model z kolekcji Seamaster został wyposażony w Co-Axial – wychwyt współosiowy, który zmniejsza tarcie i zapewnia większą dokładność chodu. Chronometr z certyfikatem i 48-godzinną rezerwą chodu. Wodoszczelność zapewnia wytrzymała koperta z zakręcanym deklem i koronką. Dodatkowe cechy to obracający się w jednym kierunku pierścień oraz zawór helowy – patent firmy Omega. Kolekcja limitowana do 10 007 sztuk.
W tym roku pracownię firmy Louis Erard opuści pięćdziesięciotysięczny zegarek…, licząc od powrotu marki na rynek w 2003 roku
Alain Spinedi, który stoi na czele firmy Louis Erard namówił inwestorów na przywrócenie marki do życia po 10 latach jej nieobecności na rynku. Rezultat przeszedł najśmielsze oczekiwania. W 2007 roku wielkość produkcji przekroczyła 17 tys. egzemplarzy. Kluczem do sukcesu marki są umiar i bezpretensjonalność. Zgodnie z nową strategią i mottem L’Esprit du Temps, wszystkie czasomierze firmy Louis Erard posiadają mechanizmy z naciągiem ręcznym lub automatycznym. Louis Erard pragnie bowiem pokazać, że wiedza i doświadczenie, doskonała jakość, kreatywny design, wysublimowane funkcje i przystępna cena wcale nie muszą się wykluczać.
Dzięki takiej koncepcji marka znalazła swoje miejsce w jednym z najdynamiczniej rozwijających się segmentów rynku. Louis Erard tworzy zegarki, przyciągające uwagę szlachetną prostotą. Znalazł niszę. Swoją ofertę kieruje grona miłośników wyrafinowanego zegarmistrzostwa, które nie chce lub nie może sobie pozwolić na wydawanie astronomicznych sum na zegarki.
Limitowaną serię zegarków ceramicznych zaprojektował brytyjski designer Jasper Morisson
Nowa kolekcja urzeka prostotą i elegancją. Znajduje się w niej pięć rodzajów chronografów wykonanych w edycji dziesięciu sztuk z każdego rodzaju Z czarną, matową i miłą w dotyku oprawą ceramiczną kontrastują wyróżnione złotem tarcze w pięciu odcieniach – od białego do różowego. Ceramika Chronograph ma trzy liczniki o różnych średnicach z wygrawerowanymi koncentrycznie kręgami i datownik. W wersji polerowanej ceramika wzmacnia połysk czarnego kryształu. Rado Chronograph Ceramika Jubilé został ozdobiony diamentami. Podobnie jak prawdziwy klejnot – Ceramika XL Jubilé, którego prostokątną tarczę wysadzoną czarnymi brylantami ułożonymi koncentrycznie podkreśla delikatne, szafirowe szkiełko. Wszystkie zegarki zapakowane są w czarne skórzane pudełka zaprojektowane również przez Jaspera Morissona.