Renesans metaloplastyki w biżuterii
Na polskim rynku biżuteryjnym można znaleźć coraz więcej ozdób, które wytwarzane są z metalu obrabianego mechanicznie, termicznie czy też chemicznie. Pojawia się również moda na tworzenie metalowej biżuterii własnoręcznie, korzystając z najprostszych przeznaczonych do tego celu narzędzi.Metalowa biżuteria znajduje coraz większe rzesze zwolenników. Klienci chcą posiadać biżuterię wykonaną własnoręcznie w metalu. A jak powszechnie wiadomo, popyt nakręca podaż, dlatego też w najbliższej przyszłości możemy mieć do czynienia ze znacznym wzrostem sprzedaży metalowej biżuterii.
Małe zainteresowanie jubilerów
Właściciele salonów jubilerskich w swoim asortymencie posiadają głównie biżuterię wykonaną ze złota, platyny czy srebra. Rzadko u nich można spotkać produkty wykonane z miedzi bądź mosiądzu, jednak sytuacja na rynkach zachodnich pokazuje, że klienci coraz częściej sięgają po własnoręcznie wykonane małe płaskorzeźby, które można nosić jako wisiorki albo kolczyki. – Na naszym rynku metaloplastyka obecna była od zawsze – mówi Paweł Malinowski, złotnik – Jednak klienci w ostatnim czasie byli znacznie bardziej zainteresowani kupnem biżuterii złotej bądź srebrnej niż mosiężnej i, mimo wielkiego kunsztu, jaki wykładano w wykonanie mosiężnych ozdób, trudno było znaleźć chętnych.
Teraz klienci rzeczywiście coraz częściej chcą kupować mosiężne bądź miedziane ozdoby – dodaje. Wykorzystując zainteresowanie potencjalnych klientów, twórcy biżuterii postanowili skorzystać z powstałej niszy i wprowadzić do sprzedaży biżuterię miedzianą wykonaną własnoręcznie.
Płaskorzeźby w metalu
– Sztuka tworzenia w metalu przy użyciu techniki repusowania uważana jest za jedną z najtrudniejszych technik złotniczych – mówi Paweł Malinowski. – Polega ona bowiem na wykuwaniu na zimno elementów reliefowych w metalow [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).
Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
Prenumeratę możesz zamówić:
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
|
Karol Kulej