POLSKI JUBILER » NUMERY » 2019 » 04/2019
Od 29 czerwca do 30 sierpnia w Gdańsku można zobaczyć pierwszą wystawę z cyklu „Dizajn w Domu Uphagena”, poświęconą twórczości Doroty Ceneckiej oraz Przemysława Kusia. Wśród kilkudziesięciu eksponatów znajdą się m.in. rzeźby i biżuteria użytkowa, replika łańcucha prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz ciekawostka – bursztynowa „Bitwa pod Grunwaldem”. Na wystawie…
/
Czytaj artykuł...
Do 31 sierpnia w Muzeum Miedzi w Legnicy możemy obejrzeć wystawę prezentującą dziedzictwo polskiego złotnictwa współczesnego „Handmade. Polska sztuka srebra lat 1945-1979”. Na ekspozycji zaprezentowane zostały prace zgromadzone w kolekcjach Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym Oddział Sztuki Złotniczej oraz Muzeum Miedzi w Legnicy i prywatnej kolekcji Marii Magdaleny Kwiatkiewicz, autorstwa…
/
Czytaj artykuł...
Pablo Picasso jest artystą, który zmienił oblicze sztuki współczesnej. Znamy go głównie jako malarza kubistę i abstrakcjonistę, ale musimy pamiętać, że był on także twórcą biżuterii. Nie tylko projektował, ale także samodzielnie wykonywał obiekty biżuteryjne. Biżuteria jest najmniej znaną działalnością artystyczną Picassa. A należy pamiętać, że był to twórca wszechstronny.…
/
Czytaj artykuł...
Rynek zegarków zmienił się diametralnie. Przez ostatnie pięć lat został dominowany przez zegarki inteligentne. Smartwatche zrewolucjonizowały rynek zegarmistrzowski na całym świecie. Dziś jest to jeden z najmodniejszych gadżetów i obiekt pożądania zarówno nastolatków, jak i ludzi w średnim wieku. Noszą je niemal wszyscy – od uczniów po prezesów korporacji i…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Andrzejem Głodowskim, głównym projektantem biżuterii w firmie AG Design, której jest założycielem. Firma powstała w 1998 r. i od początku specjalizuje się w produkcji srebrnej biżuterii artystycznej. Artysta łączy srebro z tytanem, skórą oraz stalą i brązem. Jego inspiracja wypływa wprost z natury – w jego twórczości odnajdziemy…
/
Czytaj artykuł...
Na polskim rynku jubilerskim działa nieco ponad 4 tys. podmiotów gospodarczych zajmujących się produkcją i sprzedażą biżuterii. Co roku swoje podwoje zamyka kilkadziesiąt firm, gdyż ich oferta nie spotyka się z zainteresowaniem klientów. Część właścicieli salonów jubilerskich próbuje swoich sił w internecie, otwierając sklepy i galerie z biżuterią zarówno tradycyjną,…
/
Czytaj artykuł...
dokonuW bursztynowych galeriach zarówno tradycyjnych, jak i internetowych coraz większą popularnością cieszą się przedmioty użytkowe wykonane ze srebra i bursztynu. Klienci polskich salonów jubilerskich kupują bursztynowe wyroby, których zadaniem jest upiększenie wnętrza. Bursztynowa rzeźba czy przedmioty użytkowe znajdują coraz szersze grono entuzjastów. Klienci, po pierwsze, coraz większą uwagę przywiązują do…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Przemysławem Kusiem, rzeźbiarzem, którego prace znajdują się u kolekcjonerów na całym świecie. Bursztynowa Statua Wolności, którą wyrzeźbił wraz z ojcem, stała na biurku amerykańskiego prezydenta George’a Busha. Prace słupczanina można teraz zobaczyć do 30 sierpnia na wystawie „Dizajn w Domu Uphagena: Dorota Cenecka & Przemysław Kuś” w Domu…
/
Czytaj artykuł...
Wakacje dla branży jubilerskiej są czasem pracy, szczególnie dla złotników prowadzących działalność gospodarczą w wakacyjnych kurortach. Turyści, jak żadni inni klienci, bardzo chętnie kupują bowiem biżuterię, traktując ją nie tylko jako ozdobę, ale także jako wartościową pamiątkę z wakacji. W butikach, galeriach i punktach sprzedaży jak Polska długa i szeroka…
/
Czytaj artykuł...
Niemal 70 proc. bursztynowej biżuterii na całym świecie pochodzi z Polski. Rodzimi artyści bursztynnicy cieszą się wielką estymą wśród klientów salonów jubilerskich na całym świecie. Polski design jest nie tylko rozpoznawalny, ale także poszukiwany przez użytkowników bursztynowej biżuterii. Ani rosnące ceny bursztynu, ani fakt, że Chiny przestały być głównym odbiorcą…
/
Czytaj artykuł...
Zjawisko recyklingu w świecie biżuterii znane jest już od dłuższego czasu. Twórcy biżuterii starają się wykorzystywać zużytą biżuterię i tworzyć z niej nowoczesne wyroby, które dzięki zabiegom zyskują drugie życie. Ostatnio na polski rynek jubilerski przywędrowało nowe zjawisko, a mianowicie – uncykling, czyli przetwarzanie odpadów w przedmioty unikatowe o wyższej…
/
Czytaj artykuł...
Konsumenci na całym świecie stają się coraz bardziej świadomi. Zależy im na posiadaniu przedmiotów, które zostały wyprodukowane z troską o środowisko naturalne. Trend ten nie ominął również rynku jubilerskiego. Klientom salonów z biżuterią zależy na posiadaniu wyrobów z certyfikatem Fairmined. Fairmined poświadcza, że złoto wykorzystane do produkcji biżuterii pochodzi od…
/
Czytaj artykuł...