POLSKI JUBILER » NUMERY » 2010 » 10/2010
Wbrew obawom jubilerów oraz analityków rynku, wartość rynku diamentowego w Polsce nie zmieniła się wraz z pojawieniem się kryzysu finansowego. Polacy nie tylko nie przestali kupować brylantowej biżuterii, ale nawet jej sprzedaż znacznie wzrosła. Brylantowa biżuteria cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, przede wszystkim z powodu możliwości ulokowania w niej swoich…
/
Czytaj artykuł...
W Polsce diamentowy rynek wtórny rozwija się bardzo powoli. Coraz więcej klientów stara się pozyskać jak najwięcej informacji na temat biżuterii, jaką posiadają w domu, oraz znaleźć okazję, aby kupić starą biżuterię z diamentami. Największym jednak zainteresowaniem kupujących cieszą się kamienie, które nie zostały umieszczone w biżuterii. Niestety, obserwując rynek,…
/
Czytaj artykuł...
Podstawowym celem opakowania jubilerskiego jest podkreślenie walorów ukrytej w nim biżuterii. Pudełko musi być nie tylko eleganckie, ale także doskonale komponować się z rodzajem sprzedawanej biżuterii.Trudno określić zasadę, którą powinni kierować się właściciele salonów jubilerskich, wybierając opakowania. Jednak z całą pewnością można powiedzieć, że im droższa biżuteria, tym pudełko, w…
/
Czytaj artykuł...
„Polski Jubiler”: Państwa firma jest jedną z największych firm funkcjonujących na polskim rynku jubilerskim. Wobec powyższego, czy moglibyście państwo powiedzieć, jak zmienia się rynek jubilerski w sektorze opakowań? Westpack: Opakowanie ma bardzo ważne znaczenie na rynku jubilerskim. W chwili obecnej liczy się estetyka wręczonego prezentu, czyli podarunek powinien zadowalać obie…
/
Czytaj artykuł...
Klienci wszystkich sklepów coraz większą rolę przykładają do ekologii. Nie tylko same wyroby, ale także opakowania muszą być przyjazne dla środowiska. Konsumenci coraz większą uwagę przykładają do opakowań, które wyprodukowane zostały z materiałów degradowalnych. Do niedawna potrzeba posiadania opakowań ekologicznych nie dotyczyła segmentu jubilerskiego, jednak coraz częściej możemy spotkać się…
/
Czytaj artykuł...
Właściciele salonów jubilerskich w najbliższym czasie będą musieli zdecydować sięna wybór najodpowiedniejszych opakowań, w które będą pakować dokonywaneprzez klientów w ich sklepach zakupy świąteczne. Biżuteria jest jednym z najbardziej popularnych prezentów kupowanych z okazji świąt Bożego Narodzenia, dlatego też warto zastanowić się nie tylko nad zamówieniem do swoich salonów odpowiedniego…
/
Czytaj artykuł...
Dane spływające z rynku napawają entuzjazmem, gdyż coraz więcej Polaków zainteresowanych jest kupnem biżuterii. Jednak właściciele salonów jubilerskich mówią o spadku zainteresowania biżuterią. Skąd takie rozbieżności? W ostatnim czasie mamy do czynienia z rozczłonkowaniem się rynku biżuteryjnego. Nasz rynek uległ podziałowi – z jednej strony znajdują się osoby, które swoich…
/
Czytaj artykuł...
dr Włodzimierz ŁapotLaboratorium GemmologiczneUniwersytet Śląski Fantazyjnie barwne diamenty (fancy diamonds) są w naturze wielką rzadkością. Stanowią ledwie śladową część światowego wydobycia diamentów. Początkowo interesowali się nimi głównie kolekcjonerzy i koneserzy kamieni jubilerskich. W centrum uwagi znalazły się dopiero pod koniec XX wieku, gdy pod wpływem mediów zyskały na popularności, szczególnie…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z twórcami i nauczycielami prywatnej szkoły jubilerskiej Wytwórnia Antidotum, z Aliną Tyro-Niezgodą, Romanem Kowalkowskim, Remigiuszem Grodzickim i Piotrem Małyszem. „Polski Jubiler”: Skąd wziął się u państwa pomysł na stworzenie prywatnej szkoły tworzenia biżuterii? Alina Tyro-Niezgoda: Pomysł wziął się po prostu z analizy rynku − wypełniliśmy pewną lukę, bo stworzyliśmy…
/
Czytaj artykuł...
Projektanci czasomierzy starają się zaskakiwać klientów coraz to nowymi rozwiązaniami i ciekawym designem. Najciekawsze rozwiązania można zobaczyć w modzie w zegarach ściennych i budzikach. Można wśród nich znaleźć zarówno zegary kwarcowe, zasilane na baterię, jak również zegary mechaniczne. Jednak projektanci nie poprzestają na zaproponowaniu swoim klientom jedynie ciekawych form zegarów,…
/
Czytaj artykuł...
Wiosną tego roku nowojorskie laboratorium gemmologiczne Amerykańskiego Instytutu Gemmologicznego (GIA) dokonało certyfikacji bezbarwnego syntetycznego diamentu jubilerskiego wytworzonego metodą CVD o wielkości 1,05 ct. (9,81 x 5,95 x 3,06 mm) i o kształcie gruszki. Jego barwę oceniono na równoważną G w skali GIA, a czystość na odpowiadającą P1 (I1). Powodem tak…
/
Czytaj artykuł...