POLSKI JUBILER » DZIAŁY » PORADNIK MAŁEJ FIRMY
Przeterminowane płatności stały się w ostatnich latach codziennością dla wielu polskich firm. Przedsiębiorcy, którzy część środków mają zamrożonych w fakturach, sięgają często po kredyt obrotowy. Ale jest inny sposób Kredyt obrotowy to przecież wysokie koszty. Dlatego doskonałym źródłem finansowania bieżącej działalności firm staje się faktoring, który od kilku lat zyskuje…
/
Czytaj artykuł...
Nadkomisarza Zbigniewa Urbańskiego, rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji Jak Pan ocenia świadomość jubilerów co do potrzeby zabezpieczeń? Świadomość jubilerów jest moim zdaniem wysoka, ale ze względu na wysokie koszty wykonania i utrzymania wysokiego standardu zabezpieczeń, często rezygnują oni z najlepszych rozwiązań na rzecz tańszych i niekoniecznie skutecznych. Jak duża jest…
/
Czytaj artykuł...
Wzrost PKB w I kwartale br. wyniósł ok. 7 procent wobec 6,7 procent w IV kwartale 2006 roku – tak wynika z raportu Departamentu Analiz i Prognoz (DAP) Ministerstwa Gospodarki. Według szacunku DAP MG wzrost PKB w I kwartale 2007 roku wyniósł ok. 7 proc. W całym analizowanym okresie czynnikiem,…
/
Czytaj artykuł...
Przedsiębiorcy, którzy złożą wniosek o zwrot VAT zapłaconego w cenie kupionych w Polsce towarów i usług, dostaną pieniądze bez opóźnień. Pod warunkiem jednak, że wniosek będzie kompletny i bez błędów W uzupełnieniu wymagań co do dokumentów, jakie muszą być dołączone do wniosku o zwrot VAT (§5 ww. rozporządzenia), urzędnicy radzą…
/
Czytaj artykuł...
10 maja Senat RP odrzucił ustawę o rzemiośle, wprowadzającą m.in. obowiązek posiadania certyfikatów przez rzemieślników Znowelizowana w połowie kwietnia przez Sejm ustawa o rzemiośle, wprowadzała płatne egzaminy, aby polepszyć jakość usług rzemieślników. To one miałyby weryfikować, a przeprowadzałyby je izby rzemieślnicze zrzeszone w Związku Rzemiosła Polskiego. Nowelizacja nakładała obowiązek posiadania…
/
Czytaj artykuł...
Nieuczciwe praktyki rynkowe mają być zabronione – przewiduje projekt ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym. Rząd chce, żeby ustawa weszła w życie 12 czerwca br. Rządowy projekt definiuje nieuczciwe praktyki jako postępowanie wprowadzające w błąd konsumenta, np. rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji lub prawdziwych, ale rozpowszechnianych w sposób, mogący wprowadzać w błąd…
/
Czytaj artykuł...