POLSKI JUBILER » DZIAŁY » LUDZIE BRANŻY
Rozmowa z Michaliną Owczarek-Siwak, dyrektorem Instytutu Biżuterii Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi, o przyszłości polskiej biżuterii Jako dyrektor Instytutu Biżuterii ASP w Łodzi jest pani najlepszą adresatką pytania o to, jakim zainteresowaniem cieszą się studia w zakresie projektowania biżuterii wśród młodych Polaków. Wbrew pozorom zainteresowanie nie jest…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Bogusławą M. Kręglewską, właścicielką galerii biżuterii artystycznej Margot Studio, stylistką mody, projektantką biżuterii, o polskim rynku biżuteryjnym. Pandemia, wojna w Ukrainie, polityka zrównoważonego rozwoju – wszystkie te wydarzenia odcisnęły piętno na polskim rynku sztuki złotniczej. Jak wpłynęły i wpływają na pani sztukę? Nie łączyłabym wpływu na polski rynek…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z profesorem Sławomirem Fijałkowskim o przyszłości polskiej biżuterii. Panie profesorze, ostatni raz rozmawialiśmy na łamach „Polskiego Jubilera” przed wybuchem pandemii COVID-19. Dlatego też nie mogę nie zadać pytania, jakie straty i jakie korzyści, według pana, odniosła sztuka złotnicza w czasie i po pandemii. Szczerze mówiąc, nie przepadam za określeniem…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Cezarym Łutowiczem, artystą, który 50 lat temu dał światu krzemień pasiasty Jest pan artystą o niekwestionowanym talencie, dorobku i – co niezwykle ważne – wkładzie w zaistnienie w świadomości opinii międzynarodowej krzemienia pasiastego jako kamienia jubilerskiego. Ostatnio świętował pan pięćdziesięciolecie pracy twórczej, które jawi się jako pasmo okupionych…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Marcinem Tymińskim, prezesem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych Sytuacja na rynku biżuterii autorskiej w Polsce jest trudna. Pandemia, wojna w Ukrainie, zmiany w prawie, kryzys energetyczny spowodowały, że twórcom coraz trudniej znaleźć odbiorców dla swojej sztuki. Jakie działania podejmuje Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych, którego jest pan prezesem, aby pomóc…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Michaliną Owczarek-Siwak o polskiej sztuce złotniczej W Instytucie Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi prowadzi pani Pracownię Podstaw Projektowania Biżuterii. Jak z tej perspektywy ocenia pani poziom polskiej szkoły złotniczej? Tak, prowadzę Pracownię Podstaw Projektowania Biżuterii i dodatkowo kurs manualny. Są to zajęcia dla…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Marią Magdaleną Kwiatkiewicz, współwłaścicielką Galerii YES i miłośniczką biżuterii, o polskim rynku jubilerskim Niemal dwuletni czas pandemii zmienił oblicze branży złotniczej na całym świecie, niosąc korzyści, ale także powodując spore problemy. Jak według pani będzie rozwijała się polska sztuka złotnicza w tej nowej rzeczywistości? Czas pandemii, który jeszcze…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Justyną Teodorczyk, dyrektorką Galerii Sztuki w Legnicy Ostatni rok upłynął nam w cieniu pandemii. Wiele imprez w branży jubilerskiej zostało odwołanych, inne przełożono, artyści mieli mało okazji do prezentacji swojej sztuki szerokiemu gronu odbiorców. Galeria Sztuki w Legnicy mimo wszystko zorganizowała festiwal Srebro. Jak się to pani udało?…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Aleksandrą Górkiewicz-Malina, Dyrektorem Okręgowego Urzędu Probierczego w Krakowie i Marią Magdaleną Ulaczyk, Dyrektorem Okręgowego Urzędu Probierczego w Warszawie. Kilka słów tytułem wstępu… Aleksandra Górkiewicz-Malina i Maria Magdalena Ulaczyk: Jest nam niezmiernie miło, że możemy razem porozmawiać z państwem, bo taki wspólny sygnał z Krakowa i Warszawy pozwala na…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Justyną Teodorczyk, dyrektorką Galerii Sztuki w Legnicy o polskiej sztuce złotniczej w czasie pandemii i tegorocznym Festiwalu Srebra. Polski Jubiler: Zakończyła się kolejna kulminacja Festiwalu Srebra, która w tym roku po raz pierwszy odbyła się on-line. Jak ocenia Pani tegoroczny Festiwal? Czy można mówić o sukcesie przedsięwzięcia? Justyna…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Marią Magdaleną Ulaczyk, dyrektorem Okręgowego Urzędu Probierczego w Warszawie Jak ocenia pani sytuację na rynku jubilerskim w czasie trwającej w Polsce i na całym świecie pandemii? Czy ilość biżuterii dostarczana do Urzędu Probierczego zmniejszyła się, czy może wprost przeciwnie – producenci, wykorzystując kwarantannę, zarzucili urzędników pracą? Po miesięcznej…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Łukaszem Bernackim, prezesem zarządu W.KRUK, o polskiej branży biżuteryjnej w czasie pandemii Nie będę oryginalna, ale chciałabym zacząć od pytania o sytuację w branży jubilerskiej w pandemii. Chciałabym wiedzieć, jak zachowali się klienci w tej trudnej dla wszystkich chwili? Ogłoszenie stanu epidemii i w konsekwencji drastyczne ograniczenie handlu…
/
Czytaj artykuł...