Biżuteria 3D
Projektanci biżuterii, starając się wprowadzić na rynek niekonwencjonalną biżuterię, coraz częściej sięgają po nowoczesne technologie. Jednym z nowych sposobów na zaistnienie na rynku jest wprowadzenie kolekcji biżuterii stworzonej przy pomocy drukarek 3D.Biżuteria 3D jest zjawiskiem nowym i dlatego też cieszy się zainteresowaniem wśród kupujących. Nie można jednak zapominać, że mimo zaawansowanej technologii, w Polsce nie drukuje się biżuterii wykonanej z metali szlachetnych. Najczęściej mamy do czynienia z biżuterią plastikową. Jednak projektanci biżuterii wykorzystują drukarki 3D do stworzenia woskowych wzorów, które znacznie ułatwiają pracę w pracowni złotniczej.
Potencjał rynkowy
Specjaliści prognozują, że w najbliższym czasie mimo rosnącej popularności drukarek 3D nie zdominują one rynku biżuterii. – Biżuterię z tworzywa można już wydrukować, ale nie jest to na razie istotny potencjał rynkowy, natomiast metale szlachetne nie mogą być zastąpione w druku 3D niczym, dlatego biżuteria w druku 3D nie jest zagrożeniem dla tradycyjnych metod odlewniczych – mówi Mikołaj Bator, prezes firmy Mode. – Za to druk 3D odgrywa obecnie dużą rolę w projektowaniu i tworzeniu modeli odlewniczych.
Jest to mocno [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).
Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
Prenumeratę możesz zamówić:
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
|