Biżuteria w czasoprzestrzeni. Podróże francuskich projektantów
Wobec niepewnej przyszłości i braku równowagi na świecie, współcześni klienci charakteryzują się ciągłym pędem do nowych doświadczeń, emocji i sensacji, ale także chętnie wracają do starych trwałych wartości i tradycji. Najnowsze francuskie kolekcje biżuterii są efektem kreatywności projektantów dążących do dopasowywania się do tych sprzecznych potrzebWłaśnie dlatego francuscy jubilerzy czerpią inspiracje z wielu różnych źródeł: bajek i legend, odniesień do historii, romantyzmu, kultur i sztuki świata. Prześledźmy te trendy wraz z projektantami, odbywając podróż w czasie i przestrzeni. Kreacje Vangeldera zabierają nas w podróż przez oceany świata.
Każda kolekcja to nazwa tropikalnej wyspy. Espaniola to podwójne odniesienie do Hiszpanii. Po pierwsze jest to nazwa drugiej co do wielkości wyspy odkrytej przez Krzysztofa Kolumba, której krajobrazy przypominały mu Hiszpanię. Po drugie - kształty kolekcji nawiązują do budowy wachlarza. Moorea to nazwa kolekcji złożonej z pierścionka i wisiorka, biorącej inspirację od rajskiej wyspy na francuskiej Polinezji obok Tahiti. Vangelder bawi się kształtami, kolorami i miejscem pochodzenia pereł (Tahiti, Australia, Morze Południowe, Japonia), które kontrastują ze złotą kulą pokrytą diamentami.
Sumba to jedna z najmniejszych wysp południowego oceanu indyjskiego i Indonezji. Vangelder zaprojektował tę linię - pierścionek i wisiorek z myślą o mężczyźnie składającym deklarację miłości swojej partnerce. W zależności, jak się klejnot zakłada, symbolizuje on ścieżkę lub serce. Marka Kenzo od samego początku istnienia tworzyła niezwykły tygiel, w którym łączy się Orient i Okcydent. Najnowsza kolekcja Yuan to pierścionki, wisiorki i kolczyki, które nawiązują do dawnych chińskich monet, z charakterystycznym centralnym otworem i grawerowanymi kwiecistymi ornamentami.
Razem z kolekcją Isis, GL Fashion przenosi nas w świat misteriów i przepychu starożytnego Egiptu, na spotkanie z boginią Izis. Naszyjnik, kolczyki i bransoleta odbijają [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).
Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
Prenumeratę możesz zamówić:
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
|