Antidotum na nudę i sztampę
Nauka złotnictwa w Polsce od zawsze pozostawiała wiele do życzenia, tym bardziej, że placówki kształcące w tym kierunku można zliczyć na palcach jednej ręki. Braki w tym sektorze dostrzegli pomysłodawcy Wytwórni Antidotum - Alina Tyro-Niezgodai Roman Kowalkowski.
Wytwórnia Antidotum powstała w 2006 roku jako wyraz buntu przeciw artystycznej bylejakości otaczającej rzeczywistości - tworzenie rzeczy estetycznych i niesztampowych ma być nań odtrutką. Nic więc dziwnego, że głównym celem jej działania stało się kształtowanie gustów młodych twórców oraz wspieranie ich kreatywności. Twórcy Wytwórni zadbali o obie sfery kształcenia: zarówno teoretyczną, jak i praktyczną, zapraszając do współpracy znawców tematu. Zajęcia praktyczne odbywają się pod okiem uznanych artystów plastyków: Romana Kowalkowskiego, Piotra Małysza i Marcina Gronkowskiego.
W następnym semestrze do tego grona ma dołączyć także Jarosław Westermark. Przynajmniej raz w miesiącu odbywają się wykłady poświęcone zagadnieniom historii sztuki złotniczej, probiernictwa, projektowania czy też marketing [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).
Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
Prenumeratę możesz zamówić:
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
|
Anna Werbowy