Biżuteria dla futurystek
Rozmowa z Kingą Włodarczyk, artystką – plastykiemo pasji tworzenia biżuterii, w której fantazja i magia łączą się w sobie
Polski Jubiler: Jest Pani artystką – plastykiem, grafikiem i socjologiem. Skąd wzięło się więc u Pani zamiłowanie do biżuterii?
Kinga Włodarczyk, twórca biżuterii: Biżuteria towarzyszy mi od czasów dzieciństwa. Pamiętam chwile, jeszcze w szkole podstawowej, gdy tworzyłam ozdoby z przeróżnych materiałów: skóry, piór, drewna, drutu, starych korali i tego wszystkiego co można było znaleźć na strychu. W latach 80. trzeba było się bardzo napracować by mieć coś oryginalnego. Potem były plany rozpoczęcia nauki w szkole złotniczej, jednak skończyło się na zamiarach. Teraz po wielu latach mam wrażenie, że moje życie zatoczyło koło i tym razem miałam więcej szczęścia i determinacji by spełnić marzenia i zająć się tworzeniem biżuterii zawodowo.
Socjologia wydaje się być dziedziną wiedzy położoną na drugim biegunie wobec biżuterii. Czy umiejętność badania i analizowania struktur społecznych może przydać się przy tworzeniu biżuterii? A jeśli tak, to w jaki sposób?
Socjologia to bardzo złożona i ciekawa nauka, wraz z elementami psychologii dostarcza wiedzy na temat ewolucji przestrzeni społecznej w zakresie potrzeb, mody oraz oczekiwań moich przyszłych odbiorców. Jest to pomocne przy konstruowaniu strategii marketingowej mojej firmy.
Przy tworzeniu biżuterii najważniejszy jest pomysł. Co stanowi dla Pani inspirację?
[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).
Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
Prenumeratę możesz zamówić:
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
|