Krzemień pasiasty w polskiej biżuterii

pj_2010_12-30.jpgTrzydzieści osiem lat sandomierskiej promocji krzemienia pasiastego doprowadziło do tego, że kamień ten stał się składnikiem polskiej biżuterii.


Początkowe lata były bardzo trudne, bez internetu, organizacji złotniczych, inne też było wyobrażenie biżuterii. Dominowały kamienie powszechnie uznane jako biżuteryjne. Forma ozdób w większości tradycyjna. Udało się przez to przejść…


Promocja krzemienia

Dużą promocyjną pomocą była propozycja Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu nad Wisłą, abym przez rok pokazał swoją biżuterię z krzemieniem w salach Muzeum – było to w 1985 roku. Tą wystawą zainteresowała się telewizja i inne muzea oraz galerie. Wystawa trafiła do Monachium i Wiednia (lata osiemdziesiąte). Te działania uwiarygodniły minerał i jego nową funkcję. Na chwilę obecną ozdoby z krzemienia pasiastego wystawiane były w całej Europie, a nawet w Azji. Od 2010 roku Muzeum Okręgow [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Cezary Łutowicz